__  Wnętrze  __
PRACA SILVII RANCHICCHIO
O wyjątkowości naszej restauracji stanowi nie tylko menu, ale również wystrój. Główną ozdobą naszej restauracji jest wisząca na ścianie unikalna rzeźba zatytułowana “TUFFO ANCESTRALE”. Autorką pracy jest Silvia Ranchicchio – jedna ze słynniejszych artystek z centralnych Włoszech.
Chcielibyśmy przybliżyć Wam jej biografię i tym samym podziękować za stworzenie w naszej restauracji niepowtarzalnego klimatu, który może być natchnieniem dla miłośników sztuki i nie tylko..
Silvia Ranchicchio
Slivia Ranchicchio urodziła się 26 Maja 1978 roku w Todi – miasta słynącego ze średniowiecznej architektury.
W szkole artystycznej Orvieto otrzymywała pierwsze lekcje z rzeźbiarstwa (sztuki formy).
Swoje umiejętności rozwijała uczęszczając również na lekcję malarstwa i rzeźby w Akademii Sztuk Pięknych w Perugii.
Następnie wyjechała do Nowego Jorku, gdzie uczyła się rysunku oraz grafiki komputerowej. Tam miała okazję podziwiać wystawy prac artystów z całego świata, spotykając takie sławy ze świata sztuki jak Vanessa Becford, Gilbertand George czy Barbara Swartz.
W 2006 roku została zauważona przez artystę i kustosza – Graziano Mariniego. Ten zaproponował jej udział w tworzeniu rzeźby, która miała zostać umieszczona w parku La Casella w Ficulle ( w regionie Umbria, w prowincji Terni).
W 2007 roku została zaproszona przez Hidetoshi Nagasawa – artystę i mentora – do udziału w warsztatach ”manufactu in situ” w Parku Sztuki w Cancelli.
W tym samym roku wyjechała do Chorwacji na warsztaty u znanych chorwackich architektów – Vinko Penezic, Rogina Kreimir oraz profesora sztuki historii Nigele Whiteley.
W 2008 roku otrzymała nagrodę za pracę „Cerp Puzzle”, którą można podziwiać w otwartym skansenie „Cerp Rocca Paolina” w Perugii.
W sierpniu 2010 roku jedna z jej prac została na stałe wystawiona w parku „Naszej Pani Oswobodzicielki” w Montalcino.
W 2011 roku na zaproszenie rzeźbiarza Paolo Massei, wykonała stałe rzeźby w Parku Rzeźby Castelbuono w miejscowości Bevagna .
W tym samym roku jako jedna z artystek została wybrana do wystawienia swoich prac na Biennale w Wenecji – najważniejszym wydarzeniu architektonicznym na świecie.
Obecnie żyje w ciągłych rozjazdach między Mediolanem a Perugią.